Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2008

"Πετάει" η Primavera: 2-1 τη Genoa, έξι νίκες στα έξι πρώτα ματς!

Υπέροχο παράδειγμα προς μίμηση η Primavera της Juventus: αυτή τη φορά επικράτησε, με 2-1, επί της Genoa η οποία, μάλιστα, είχε προηγηθεί με τον D’Alessandro στο 21'. Η ομάδα του Maddaloni, όμως, ισοφάρισε στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Esposito, έχασε τέσσερις καλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά έκανε το 2-1 με τον Immobile, ένα τέταρτο πριν τη λήξη του ματς. Έτσι, οι νεαροί bianconeri παραμένουν στην κορυφή με 18 βαθμούς (6 νίκες σε 6 ματς) αυξάνοντας μάλιστα σε 6 τους βαθμούς της διαφοράς από τη Sampdoria η οποία, αφού έχασε από τους bianconeri την προηγούμενη βδομάδα, απόψε ηττήθηκε και από την Torino. Το επόμενο Σάββατο, η Primavera αγωνίζεται στη Modena με την τοπική ομάδα.