Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2008

7 στα 7 από την Primavera! Νίκησε 2-1 στη Modena παίζοντας με δέκα παίχτες!

Τι παιδιά! Ακόμα και με δέκα παίχτες, η Primavera κερδίζει! Μετά το 2-1 επί της Genoa, η ομάδα του Maddaloni πέρασε σήμερα με νίκη και μέσα στη Modena, με το ίδιο σκορ και τους ίδιους σκόρερ: τον Esposito στο πρώτο ημίχρονο και τον Immobile στο δεύτερο. Πρόκειται για την 7η συνεχόμενη νίκη στο campionato -1η με 21 βαθμούς, όλους τους διαθέσιμους!- και την 9η από την αρχή της σεζόν, αν συνυπολογιστούν και οι δυο νίκες στο Κύπελλο! Και επιτεύχθηκε με 10 παίχτες για πάνω από ένα ημίχρονο αφού στο τέλος του πρώτου 45λεπτου ο τερματοφύλακας της ομάδας, Pinsoglio αντίκρισε την κόκκινη κάρτα σε μια φάση που επέτρεψε στους γηπεδούχους να κερδίσουν πέναλτυ και να γράψουν το προσωρινό 1-1. Την επόμενη βδομάδα, την Κυριακή 30 Νοεμβρίου, οι μεγάλοι "μικροί" θα αντιμετωπίσουν την Empoli.

Πηγή: Juventus.com